wersja testowa serwisu

Zniszczył samochód, bo chciał wyładować złość. 30-latek zatrzymany przez policję, grozi mu 5 lat więzienia

269-118487
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Mieszkaniec Zduńskiej Woli odpowie za zniszczenie mienia. Swoje negatywne emocje wyładował na zaparkowanym samochodzie. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2 sierpnia, około godziny 10:00 do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła o zniszczeniu jej pojazdu marki BMW.

- Z relacji 30–latki wynikało, że gdy wieczorem 1 sierpnia 2020 roku zaparkowała auto na parkingu, to nie nosił on żadnych śladów zniszczeń. Następnego dnia zauważyła, że pokrywa bagażnika została zarysowana ostrym narzędziem i przecięto jedną z opon. Wartość uszkodzeń zduńskowolanka wyceniła na kilkaset złotych - informują mundurowi.

Policjanci przystąpili do działania. Zostały wykonane oględziny pojazdu, zabezpieczono monitoring. Po zidentyfikowaniu zarejestrowanej na nagraniu z kamery monitoringu osoby funkcjonariusze pojechali do miejsca pobytu domniemanego sprawcy, gdzie zatrzymali 30–latka. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania odnaleźli nóż, którym wandal zniszczył pojazd zgłaszającej. Jak się później okazało motywem działania sprawcy była chęć wyładowania złości.

Za uszkodzenie mienia mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.