Znalazł portfel i nie zawahał się wykorzystać jego zawartości. Grozi mu 10 lat!

wallet-1013789_1280
Pixabay

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który przy użyciu przywłaszczonej karty płatniczej dokonywał w sklepach transakcji. 

Do zatrzymania doszło w miniony wtorek, 23 maja. 42-latek, mieszkaniec powiatu radomszczańskiego znalazł portfel w którym była karta płatnicza. Postanowił to wykorzystać i płacił nią za zakupy m.in. w sklepach spożywczych. Szybko ustalono, że skradziona rzecz była używana do wielu płatności na terenie miasta. 

- Kryminalni wytypowali, a następnie zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież z włamaniem. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu łącznie siedmiu zarzutów. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swoje czyny. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - przekazuje mł.asp. Dariusz Kaczmarek z KPP Radomsko.

Policjanci przypominają, że w przypadku zgubienia karty płatniczej lub podejrzenia, że ktoś mógł nam ją ukraść należy ją natychmiast zastrzec lub zawiesić. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Zgubioną lub skradzioną kartę zastrzec można na infolinii swojego banku, w oddziale, w niektórych przypadkach także w bankowości elektronicznej. Można również zrobić to pod ogólnopolskim numerem telefonu uruchomionym specjalnie do zastrzegania kart przez Związek Banków Polskich: (+48) 828 828 828. 

- Numer ten warto zapisać na liście kontaktów w swoim telefonie, aby w razie potrzeby nie tracić czasu na jego szukanie. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Natomiast, w przypadku kiedy znajdziemy kartę płatniczą należy ją niezwłocznie zwrócić do właściciela, instytucji wydającej dokument lub najbliższej jednostki policji! - podsumowuje Kaczmarek z radomszczańskiej komendy.