wersja testowa serwisu

Zderzenie trzech aut na DK42. Sprawca był pod wpływem alkoholu

Zderzenie trzech aut na DL42. Sprawca był pod wpływem alkoholu
fot. KPP w Pajęcznie

Zderzenie trzech pojazdów na drodze krajowej nr 42 w Makowiskach. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców pojazdów uczestniczących w zdarzeniu. Sprawca zdarzenia kierował autem w stanie po użyciu alkoholu.

W czwartek, 25 lutego o godzinie 10:10 w Makowiskach na drodze krajowej nr 42 doszło do zderzenia trzech aut. 

- Kierujący Skodą Octavia 66-letni mieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w tył Citroena C5, którym kierował 56-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. W wyniku uderzenia Citroen C5 następnie uderzył w tył poprzedzającego go Fiata Stilo, którym kierował 22-letni mieszkaniec Pajęczna - relacjonują policjanci z KPP w Pajęcznie.

Na szczęści nikomu nic się nie stało. Po sprawdzeniu trzeźwości uczestników zdarzenia okazało się, iż kierujący Skodą jest w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący Skodą odpowie teraz za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Czyn ten zagrożony jest karą aresztu, grzywną do 5000 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.