W parku im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego powstaje tężnia solankowa. Pod drewnianą wiatą znalazły się już gałęzie tarniny i brzozy, po których specjalne pompy będą rozprowadzać solankę, tworząc leczniczą mgiełkę bogatą w mikroelementy. Inwestycja ma być ukończona jeszcze w tym roku, a prace budowlane są na zaawansowanym etapie.
Piotrkowianie już wkrótce będą mogli korzystać z dobroczynnych właściwości inhalacji solankowych, które zapewni nowa tężnia powstająca w parku im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
- Obecnie na terenie tężni stanęła już drewniana wiata, która będzie pełniła funkcję konstrukcji wspierającej gałęzie tarniny i brzozy. To właśnie po tych gałęziach specjalne pompy będą rozprowadzać solankę, tworząc w powietrzu zdrowotną mgiełkę - wyjaśniają pracownicy magistratu.
Mgła solankowa, która będzie unosić się wokół tężni, jest bogata w cenne mikroelementy takie jak jod, wapń, brom, potas, żelazo, sód i magnez. Korzystanie z tężni ma pozytywnie wpływać na zdrowie układu oddechowego, a także wspomagać odporność organizmu.
- Aktualnie prace budowlane koncentrują się na układaniu kostki brukowej wokół obiektu, co ma zapewnić wygodny dostęp dla spacerowiczów i odwiedzających park. Zgodnie z planem inwestycja ma być ukończona jeszcze w tym roku - dodają piotrkowscy urzędnicy.
W ramach tego samego projektu w tym roku oddano już do użytku PIT STOP - nowoczesne miejsce odpoczynku dla osób aktywnie spędzających czas w zachodniej części miasta, przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Alei Concordii.
Źródło: UM Piotrków Trybunalski