Z upału w burze, alerty II stopnia. Pogodowy rollercoaster może przynieść grad, silne porywy i rzęsisty deszcz!

b2ap3_thumbnail_burza
Pixabay

Upalna pogoda jak od rana towarzyszy nam w całym regionie może zmienić się w dość dynamiczne burze. W całym Łódzkim obowiązują dwa alerty pogodowe - jeden ostrzega przed wysokimi temperaturami, drugi przed burzami, którym może towarzyszyć silny wiatr, opad i miejscami nawet grad. Szczegóły poniżej.

O tym, że musimy przygotować się na pogodowy rollercoaster niech zaświadczy fakt, że jeszcze w godzinach porannych ostrzenie burzowe miała zaledwie I stopień, teraz już wzrósł do II, a jak dodają synoptycy nie jest wykluczone, że jeszcze wzrośnie. 

Temperatury sięgające powyżej 30°C dotyczą całej Polski. Z powodu upalnych wskazań w kraju obowiązują alerty II stopnia przed upałami. Ale od godzin wczesnopopołudniowych pojawił się też szereg alertów dotyczących burz i ulewnych opadów deszczu. Nie inaczej jest w Łódzkiem. Dla całego regionu już wydano ostrzeżenia II stopnia przed dynamiczną aurą.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 30 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/h. Lokalnie grad - prognozują synoptycy IMGW.

Ostrzeżenia przed burzami dla naszego województwa obowiązują od 20.00 w środę, do czwartku 11 lipca do godziny 5.00 rano. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk określono na 80%.