wersja testowa serwisu

Wypadek w Złoczewie, spraw miał prawie 2 promile alkoholu we krwi

policja-auto-swiata

Nietrzeźwy kierowca Volkswagena spowodował wypadek w Złoczewie. 27 – letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał w organizmie 1,9 promila alkoholu. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek!

Policjanci z Komisariatu w Złoczewie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 29 lipca 2020 roku około godz. 15.25.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń wyjeżdżający z ulicy Przechodniej, 27 – letni kierowca Volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Daewoo jadącemu ulica Lututowską. Doszło do zderzenia pojazdów - informują mundurowi. - Na miejsce skierowani zostali złoczewscy policjanci oraz ekipa pogotowia ratunkowego. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 72–letni kierowca Daewoo.

Policjanci zbadali trzeźwości kierowcy volkswagena. Okazało się, że 27–letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego miał w organizmie 1,9 promila alkoholu. Za powodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi do 4,5 lat pozbawienia wolności.

- Nietrzeźwi kierujący stanowią ogromnym zagrożeniem na drodze. Kierowcy jadący na tzw. „podwójnym gazie" ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy o rozsądek - apelują policjanci.