wersja testowa serwisu

Wypadek na "jedynce". Nitka w kierunku Gdańska całkowicie zablokowana po zderzeniu 3 ciężarówek! [Aktualizacja]

a1-kafel
KMP Piotrków Trybunalski

Wypadek na drodze krajowej nr 1. Na wysokości miejscowości Parzniewice w gminie Wola Krzysztoporska w powiecie piotrkowskim doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. 

W tej chwili służby nie informują jak doszło do zdarzenia, pewnym jest jednak, że na ten moment droga w kierunku Gdańska jest całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło na budowanym odcinku przed godziną 9.00 rano.Służby na miejsce zostały zadysponowane o 8.36. Na bieżąco będziemy dla Państwa aktualizować informacje w tej sprawie.

[AKTUALIZACJA] W zderzeniu trzech samochodów ciężarowych ranna została jedna osoba. 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów będąc na miejscu wynika, że kierujący pojazdem marki Scania z naczepą, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. W wyniku czego najechał na tył samochodu ciężarowego marki Daf, który zatrzymał się na pasie drogi z powodu powstałego wcześniej zatoru. W wyniku zderzenia pojazd ciężarowy marki Daf uderzył w tył naczepy jadącego przed nim kolejnego samochodu ciężarowego marki Daf - relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska, rzecznik prasowy KMP w Piotrkowie.

W wyniku zderzenia ranny został kierowca Scani, mężczyznę przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala. Kierujący Dafami byli trzeźwi.

Jak informuje Izabela Gajewska w ciagu najbliższych 30 minut, czyli około 11.30 służby postarają się udrożnić jedną nitkę trasy w kierunku Łodzi, ale pojadą nią tylko ci kierowcy, którzy utknęli w korku. Dla pozostałych ważna informacja - omijajcie miejsce zdarzenia, bo utrudnienia mogą potrwać kilka godzin, nie wykluczone, że do godziny 13.00 - 14.00. Dla wszystkich podróżujących w kierunku Łodzi i dalej Gdańska, policja zaleca skorzystać z objazdu. W Kamieńsku mundurowi kierują ruch na DK 91.