Wieruszowscy policjanci podsumowali działania „Wielkanoc 2024”

265-191709
fot. KPP Wieruszów

Wieruszowscy policjanci od piątku 29 marca do 1 kwietnia prowadzili wzmożone działania pn. „Wielkanoc 2024". W tym czasie doszło do kilku kolizji drogowych, w których jedna osoba została poszkodowana. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę kierującemu poruszającemu się w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h. Pomimo zakończonych działań apelujemy o rozwagę i zachowanie ostrożności na drogach.

Wieruszowscy policjanci od piątku 29 marca do 1 kwietnia prowadzili wzmożone działania pn. „Wielkanoc 2024". W trakcie tych kilku świątecznych dni mundurowi kontrolowali min. prędkość z jaką się poruszamy, gdyż w dalszym ciągu jest to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zwracali uwagę na właściwe przewożenie osób, jak również korzystanie z telefonu komórkowego przez kierujących podczas jazdy. Odnotowaliśmy jedno groźne zdarzenie drogowe.

W pierwszy dzień policyjnych działań 29 marca funkcjonariusze ruchu drogowego w miejscowości Chobanin na drodze wojewódzkiej 482 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem xsara poruszającego się z nadmierną prędkością. 21-latek pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h, w miejscu, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Podczas sprawdzania w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z powyższym policjanci skierowali na nieodpowiedzialnego kierowcę wniosek o ukaranie do sądu.


Podczas weekendu odnotowaliśmy kilka kolizji drogowych. W drugi dzień świąt (1 kwietnia) doszło do czołowego zderzenia pojazdów w miejscowości Mieleszyn. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 33-letnia kierująca pojazdem marki Daewoo Matiz jadąc w kierunku Bolesławca na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego doprowadziła do czołowego zderzenia z osobowym audi kierowanym przez 28-latka. Obrażeń ciała doznała kierująca z matiza, która trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Ponadto podczas trwania świątecznego weekendu mundurowi sprawdzili trzeźwość u ponad 70 kierujących, zatrzymali 2 dowody rejestracyjne i zastosowali łącznie 62 środków prawnych (pouczenia, mandaty karne i wnioski do sądu).

Pomimo zakończonych działań „Wielkanoc 2024" wieruszowscy policjanci apelują do osób, które czeka jeszcze powrót do domu o rozwagę, ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Warto jechać wolniej, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży.

Źródło: KPP Wieruszów