wersja testowa serwisu

W trosce o najmłodszych. Mundurowi odwiedzili podopiecznych Przedszkola Miejskiego nr 8 w Pabianicach

251-129894

Policjanci w trosce o najmłodszych, odwiedzili podopiecznych Przedszkola Miejskiego nr 8 w Pabianicach. Mundurowi przekazali dzieciom sporą dawkę wiedzy o bezpieczeństwie. Maluchy z wielkim entuzjazmem odpowiadały na zadawane pytania. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też pokaz policyjnego sprzętu.

Spotkanie rozpoczęło się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze. Policjanci omówili zasady ruchu pieszych i pojazdów. Wyjaśnili jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, w kontaktach z nieznajomymi. Maluchy z ogromnym zainteresowaniem słuchały mundurowych. Wszystkie bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Przedszkolaki dowiedziały się również czym zajmuje się policjant, w jakich sytuacjach należy poprosić go o pomoc. 

Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego sprzętu. Celem zorganizowanego spotkania było nie tylko omówienie zasad bezpieczeństwa, ale również kształtowanie właściwego obrazu policjanta w oczach najmłodszych. Po tych wspólnych rozmowach dziecko widząc na ulicy funkcjonariusza Policji, nie będzie się wahało poprosić go o pomoc, jeśli wystąpi taka potrzeba. Wizyty mundurowych są dla dzieci bardzo ważne. Mają zarówno aspekt edukacyjny, wychowawczy, jak i społeczny. Spotkanie, uśmiech i wspaniała atmosfera zawsze dostarczają dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Źródło: KPP Pabianice