UKS Maków: Intensywny weekend tenisistów stołowych

700x450-crop-90-tenis_pazdziernik_2021_03

W sobotę, 16 października w Moszczenicy rozegrano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Ludowych Zespołów Sportowych w kategorii senior. W Mistrzostwach udział wzięło pięć zawodniczek i zawodników UKS Maków.

Wśród pań trzecie miejsce zajęła Marta Stopińska, zdobywając brązowy medal. W gronie panów drugie miejsce zajął Krzysztof Placek, a miejsce trzecie i brąz należały do Pawła Stopińskiego. W Mistrzostwach udział wzięli również Mateusz Kowalski - miejsce 5-6, oraz Tomasz Nowak - miejsce 7-8. W grze podwójnej seniorek Marta Stopińska zajęła pierwsze miejsce w parze z Aleksandrą Adasiak (GUKS Gorzkowice). Paweł Stopiński i Krzysztof Placek zwyciężyli w grze podwójnej mężczyzn, zdobywając złote medale, a Tomasz Nowak i Mateusz Kowalski zajęli 4 miejsce.

Tego samego dnia drużyny UKS Maków rozegrały trzy mecze ligowe:

W II lidze mężczyzn UKS Agaris Maków zwyciężył przeciw LUKS Radość Porzecze 9:1. Po dwa punkty dla Makowa zdobyli Michał Uzarczyk, Piotr Minkus i Michał Misiak. Po jednym punkcie zdobyli Witold Uzarczyk i pary deblowe Uzarczyk/Uzarczyk i Minkus/Misiak.

W III lidze mężczyzn UKS Agaris II Maków na meczu wyjazdowym w Łobudzicach pokonał tamtejszy ULKS Kusy Łobudzice 9:1. Po dwa punkty dla Makowa zdobyli Krzysztof Placek, Paweł Stopiński i Mateusz Kowalski. Po 1 punkcie zdobyli Tomasz Nowak i pary deblowe Placek/Stopiński i Kowalski/Nowak.

W IV lidze mężczyzn UKS Katelin Mag B6 III Maków przegrał z KS Energetyk II Łódź 0:10. W meczu wystąpili Adam Cegielski, Maciej Pigoń, Stanisław Zbudniewek i Jan Ceroń.

W niedzielę, 17 października UKS Maków miał cztery mecze ligowe do zagrania:

W II lidze mężczyzn UKS Agaris Maków wygrał 6:4 z KS Campeones Wąchock. Po 2 punkty zdobyli Michał Misiak i Piotr Minkus, po 1 punkcie - Michał i Witold Uzarczykowie.

W III lidze mężczyzn UKS Agaris II Maków również zwyciężył 6:4 z GLKS Burza Pawlikowice. 2 punkty zdobył Paweł Stopiński, a po 1 punkcie Tomasz Nowak, Mateusz Kowalski i gry podwójne Krzysztof Placek/Paweł Stopiński i Mateusz Kowalski/Tomasz Nowak.

IV-ligowa drużyna UKS Katelin Mag B6 III Maków przegrała w Koluszkach z tamtejszym LKS 2:8. Po jednym punkcie dla Makowa zdobyli Maciej Pigoń i Stanisław Zbudniewek.

W II lidze kobiet zawodniczki UKS Maków przegrały z MKS Jedynka Łódź 0:10. W meczu wystąpiły Anna Caban, Monika Jacczyk, Magdalena Krupa i Barbara Starzec.

źródło: UG Maków