Udane starty zawodników Łowickiego Klubu Motorowego

186534365_1547923798739663_8583050917830196676_n

Zawodnicy Łowickiego Klubu Motorowego z przytupem rozpoczynają sezon motocrossowy. Zwycięstwo w klasyfikacji klubowej i cztery indywidualne miejsca na podium zdobyte podczas pierwszej rundy Mistrzostw Strefy Polski Centralnej, która odbyła się w Strykowie. Pogoda nie była łaskawa dla zawodników. Padający deszcz znacznie utrudnił rywalizację, mimo to wystartowało ponad 120 zawodników i przybyło sporo kibiców.

W klasie MX65 rywalizowało trzech zawodników ŁKM. Największą niespodziankę sprawił debiutant Jakub Celej. Kuba zajął najniższe miejsce na podium. Tuż za nim na czwartym miejscu rywalizację zakończył Darek Tybulczuk, a na 7 miejscu sklasyfikowany został Borys Dwulat.

W klasie MX85 coraz lepiej radzi sobie Kacper Ratko. W pierwszym wyścigu zajął wysokie 5 miejsce, w drugim po upadku finiszował na 8 pozycji. W klasyfikacji zawodów został sklasyfikowany na 8 miejscu.

W klasie MX Junior duże zmiany w szeregach ŁKM. Kuba Śniady i Norbert Wojciechowski, którzy w zeszłym sezonie regularnie zajmowali miejsca w czołówce, zdecydowali odpocząć trochę od motocrossu i nie startować w sezonie 2021. Jednak emocji w tej klasie w tym roku nie zabraknie, ponieważ do Łowickiego Klubu Motorowego przed sezonem przeniósł się łowiczanin Janek Kotowicz. Janek w zeszłym roku w Strykowie zdobył pierwsze podium Mistrzostw Polski, a jego forma cały czas rośnie. Dodatkowo z klasy MX85 na większy motocykl przesiadł się Piotrek Warchoł. Emocji rzeczywiście w Strykowie nie zabrakło. Janek, po doskonałej jeździe, zwyciężył w pierwszym wyścigu. W drugim po wyrównanej walce musiał uznać wyższość Mistrza Polski z zeszłego roku Aleksandara Świrczaka. Wynik z drugiego wyścigu zdecydował o drugim miejscu Janka w klasyfikacji zawodów. Piotrek Warchoł w pierwszym wyścigu jechał na wysokiej 5 pozycji. Niestety jego motocykl odmówił posłuszeństwa i musiał wycofać się z zawodów. W tej klasie startowało w sumie aż czterech zawodników ŁKM. Lubomir Ulanowski pierwszy wyścig ukończył na dobrym 8 miejscu, w drugim było nieco gorzej. W klasyfikacji zawodów Lubek zajął 10 miejsce. Swój pierwszy start w zawodach zaliczył Eryk Michniewski, który został sklasyfikowany na 12 pozycji.

W klasie MX Masters kolejne zwycięstwo zaliczył Paweł Wizgier. Paweł tor w Strykowie zna jak własną kieszeń, więc trudne warunki nie zrobiły na nim większego wrażenia. Zwyciężył w obu wyścigach z dużą przewagą nad rywalami. Drugi z reprezentantów ŁKM w tej klasie - Darek Tybulczuk zajął 20 pozycję.

W klasie MX B nie zawiódł drugi z pewniaków do zwycięstwa - Daniel Tarasiewicz. Daniel w pierwszym wyścigu zdublował wszystkich rywali. W drugim, po problemach na przedostatnim okrążeniu, rywale byli już tuż za placami. Jednak zawodnik ŁKM zachował zimną krew i dowiózł komplet punktów do mety.

W klasie MX C wystartowało czterech reprezentantów Łowickiego Klubu Motorowego. Jednak zawody w Strykowie nie były dla nich zbyt szczęśliwe. Po upadku na początku pierwszego wyścigu z rywalizacji musiał wycofać się Marcin Kalinowski. Michał Szram w pierwszy wyścig zakończył na drugim okrążeniu, a problemów nie uniknął również Marcin Pokorzyński. Równe tempo w obu wyścigach utrzymał tylko Jakub Salata. W klasyfikacji zawodów 12 miejsce zajął Marcin. Na 13 pozycji rywalizację zakończył Kuba, a Michał został sklasyfikowany na 18 miejscu.

W jeździe pokazowej dla najmłodszych zawodników doskonale poradził sobie Piotruś Tybulczuk.

W klasyfikacji klubowej Łowicki Klub Motorowy zajmuje pozycję lidera, ale tuż za plecami ekipy MX Lipno, KM Stryków i XRacing Lesznowola.

Dodatkowo kolejne podium tego dnia dorzucił Kacper Mieszkowski. Kacper zajął drugie miejsce w rywalizacji Quadów w Obornikach, podczas pierwszej rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej.

źródło: Łowicki Klub Motorowy