wersja testowa serwisu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie będą mogli korzystać z nowej ekopracowni

Untitled

W Szkole Podstawowej nr 4 w Kutnie powstała nowoczesna ekopracownia, współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Szkoła dotację na ten cel otrzymała w ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie". Ogólny koszt utworzenia ekopracowni to 55 600,00 zł, z czego 50 000,00 zł stanowi dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi.

Ekopracownia jest teraz nowoczesna, funkcjonalna, estetyczna i bezpieczna dla uczniów. Salę wyposażono w nowe meble, stoliki i krzesła uczniowskie, zestawy szafek, laptop i monitor interaktywny. Uczniowie uzyskali dostęp do nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które pomogą im zrozumieć trudniejsze zagadnienia, a nauczycielom ułatwią pracę. Pracownia zyskała miły, sprzyjający nauce wygląd. Ściany pracowni zostały pomalowane na jasne kolory. Na ścianach i drzwiach wejściowych umieszczono fototapetę ze zdjęciem lasu brzozowego, która wprowadza do pomieszczenia szczególny nastrój. Uspokaja, budzi miłe skojarzenia i sprawia, że nasi uczniowie dobrze się czują. Na parapetach ustawiono kwiaty w doniczkach z naturalnych materiałów, które ożywiają wnętrze pracowni i uzupełniają jej wystrój. W ekopracowni znalazły się odpowiednie meble, w których umieszczono zakupione mikroskopy, preparaty, zestawy doświadczalne, modele przestrzenne. Powstało pięć stanowisk do pracy z mikroskopem.

- W roku szkolnym 2021/2022 w oparciu o utworzoną ekopracownię będziemy realizować programy ekologiczno-biologiczne „Młodzi ekolodzy" i „Szkolni odkrywcy biologii" Jesteśmy pewni, że nasza ekopracownia przyczyni się do kształtowania wśród uczniów świadomości ekologicznej i postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska, ułatwi pracę nauczycielom oraz uaktywni młodzież w podejmowaniu działań proekologicznych - informują przedstawiciele szkoły.

źródło: Szkoła Podstawowa nr 4 w Kutnie