"Tu Byłyśmy" szlak śladem kobiet ze Zduńskiej Woli od 1939 roku, to inicjatywa, jaka powstaje w Zduńskiej Woli. Na początek zaplanowano wykład i spotkanie organizacyjne 7 i 8 sierpnia.
Szlak kobiet to inicjatywa, jaka ma polegać na odnajdywaniu kobiet, które odegrały ważną rolę w historiach lokalnych, regionalnych, narodowych. W Zduńskiej Woli pomysł stworzenia szlaku będzie prezentowany 7 i 8 sierpnia w ramach wydarzenia pod nazwą „Tu Byłyśmy" szlak śladem kobiet ze Zduńskiej Woli od 1939 roku." Spotkania zaplanowano w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaskiej 38 w Zduńskiej Woli.
Zaplanowano dwa spotkania poświęcone tej idei. W środę, 7 sierpnia o godz. 18 odbędzie się wykład zatytułowany „Jak tworzony był zduńskowolski Szlak Kobiet do 1939 r."
Spotkanie poprowadzi Gabriela Górska – kustosz w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, edukatorka muzealna, animatorka kultury. Autorka wystawy „Pomimo wszystko. Kobiety Zduńskiej Woli" oraz wirtualnego szlaku kobiet „Tu byłyśmy. Szlak śladem kobiet ze Zduńskiej Woli 1825-1939". Jest też autorką artykułu „Kobiety a niepodległość", opisującego dwa stowarzyszenia działające na rzecz równouprawnienia kobiet w Zduńskiej Woli i okolicach na początku XX w.
Na czwartek, 8 sierpnia o godz. 18 planowane jest spotkanie organizacyjne dotyczące tworzenia szlaku kobiet od 1939 roku do czasów współczesnych. Spotkanie poprowadzą: Gabriela Górska oraz Beata Zwierzyńska – koordynatorka Inkubatora Inicjatyw Społecznych, doktorka nauk społecznych.
W spotkaniu organizacyjnym mogą wziąć udział wszystkie osoby chętne do posłuchania lub zaangażowania się w tworzenie trzeciej części szlaku kobiet w Zduńskiej Woli.
Źródło: UM Zduńska Wola