Szczeniaki w papierowej torbie porzucone w Opocznie. Policja szuka sprawców

270-191857
fot. KPP w Opocznie

Policjanci z opoczyńskiej komendy prowadzą sprawę dotyczącą ustalenia tożsamości osoby lub osób, które podrzuciły szczeniaki pod jedną z posesji na ternie Opoczna. Takie zachowanie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

- 3 kwietnia 2024 roku, około godziny 14:30, otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące podrzucenia około dwutygodniowych szczeniaków pod jedną z posesji na terenie Opoczna. Pieski były włożone do papierowej torby. Jak ustaliliśmy, szczeniaki zostały podrzucone w dniu zgłoszenia około godziny 11.00, pod budynek mieszkalny przy ulicy Hubala w Opocznie - informuje asp.szt. Barbara Stępień​ z KPP w Opocznie. 

Szczeniakami zaopiekowali się wezwani na miejsce pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt, które jest prowadzone przez Stowarzyszenie Pomagajmy Zwierzętom. 

- Osoba, która pozostawiła zwierzęta, niezdolne do samodzielnej egzystencji w ten sposób naraziła je na niebezpieczeństwo. Takie zachowanie w myśl przepisów Ustawy o ochronie zwierząt zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat - dodaje asp.szt. Barbara Stępień​.