Strzelecki popis Pelikana. Łowiczanie w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski

pilka-nozna-siatka

Pelikan Łowicz został drugim finalistą wojewódzkiej fazy rozgrywek Pucharu Polski sezonu 2019/2020. W 1/2 tych rozgrywek trzecioligowcy wygrali aż 7:0 z czwartoligową Jutrzenką Warta.

Goście już do przerwy prowadzili 3:0, ale po zmianie stron nie zwalniali tempa i dołożyli jeszcze cztery gole. Jutrzenka mogła zakończyć spotkanie z honorowym trafieniem, jednak w 70. minucie Eryk Niemira obronił rzut karny wykonany przez Piotra Burskiego.

Po zwycięstwie 7:0 Pelikan dołączył do Unii Skierniewice, która już we wtorek zapewniła sobie miejsce w finale. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane 5 sierpnia, a zwycięzca uzyska prawo do gry w ogólnopolskiej fazie rozgrywek Totolotek Pucharu Polski, gdzie w 1/32 zmierzy się z Widzewem.

Jutrzenka Warta - Pelikan Łowicz 0:7 (0:3)
Bramki: 0:1 Filip Kowalczyk (12), 0:2 Filip Kowalczyk (37), 0:3 Michał Żółtowski (45), 0:4 Michał Żółtowski (57), 0:5 Piotr Piekarski (66), 0:6 Krystian Kruk (86), 0:7 samobójcza (88).