wersja testowa serwisu

Akcja na wysokościach! Strażacy pokazali zdjęcia z działań w wieżowcu przy Norwida

straz_kafel
KM PSP Piotrków Trybunalski/ Facebook

Tak jak informowaliśmy, przez dwa dni piotrkowskie służby mundurowe, a także pracownicy podmiotów zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta i administracji spółdzielni mieszkaniowej ćwiczą akcje na budynkach wielorodzinnych. Chodzi przede wszystkim o symulacje działań na wysokościach i mieszkaniowych osiedlach. Wczoraj działania prowadzono w wieżowcu przy ulicy Norwida 2/8. Strażacy podzielili się fotografiami z prowadzonych działań.

O tym, że Komenda Miejska PSP w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie z policją, strażą miejską i druhami z okolicznych jednostek OSP będą ćwiczyć informowaliśmy państwa w tym artykule >>> Strażackie wozy, zarządzanie kryzysowe i pracownicy spółdzielni pod piotrkowskimi blokami! Co się dzieje?

We wtorek, 12 października piotrkowscy strażacy przeprowadzili pierwsze z cyklu trzech ćwiczeń na budynkach wielorodzinnych wysokich. 

- Ćwiczenia odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim w budynku przy ul. Norwida 2/8. W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z piotrkowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz z OSP Przygłów, we współudziale Policji, Straży Miejskiej, podmiotów zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta i administracji spółdzielni mieszkaniowej. Celem ćwiczeń było sprawdzenie możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w budynkach wysokich zamieszkania zbiorowego, ewakuacji mieszkańców, zaopatrzenia wodnego, dróg dojazdowych oraz współdziałania służb - informują strażacy z KM PSP Piotrków Trybunalski.

Ćwiczeniabędą prowadzone do 14 października. 

Wklej tutaj kod osadzenia...