wersja testowa serwisu

"Sołectwo na plus" w gminie Czarnocin. Jak lokalne społeczności wykorzystały granty?

"Sołectwo na plus" w gminie Czarnocin. Jak lokalne społeczności wykorzystały granty?
UG Czarnocin

W miejscowości Wola Kutowa w gminie Czarnocin dobiegają końca prace grodzenia terenu wokół budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Inwestycja realizowana jest dzięki środkom z budżetu gminy i grantowi w ramach przedsięwzięcia "Sołectwo na plus".

W ramach prac zamontowano ogrodzenie o długości 275 m z bramą i furtką od strony frontowej budynku oraz dodatkową bramą za budynkiem OSP. Środki na realizację zadania ogrodzenia w Woli Kutowej pochodzą w kwocie 28 442 zł z budżetu gminy oraz w kwocie 10.000 zł z realizacji projektu Urzędu Marszałkowskiego „Sołectwa na plus".

- Jest to jeden z czterech grantów realizowanych na terenie gminy Czarnocin. W ramach porządkowania otoczenia wokół sal i świetlic wykonano jeszcze ogrodzenie działki dla sołectwa Zawodzie i terenu wokół świetlicy w Grabinej Woli. Ponadto sołectwo Dalków przeprowadziło modernizację ciągu komunikacyjnego - korytarza w świetlicy OSP, a z kolei sołectwo Zamość wykonało remont podłogi w jednej z sal swojej świetlicy - informują gminni urzędnicy.

Łączna wartość wszystkich prac to prawie 115 tys. złotych z czego 40 tys. stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu "Sołectwa na plus".