wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek w gminie Rusiec. Samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo [Aktualizacja]

rus2
PSP Bełchatów, KPP Bełchatów

Śmiertelny wypadek na DK 74 w Krasowej w gminie Rusiec. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z drzewem na miejscu zginał 48-letni kierowca osobówki, na ten moment wiadomo, że był to obcokrajowiec. Wszystko wskazuje też na to, że do wypadku doszło kilka godzin przed przybyciem na miejsc służb ratunkowych.

Do tragedii doszło w środę (13 października) rano. Nie miejsce zdarzenia służby zostały zadysponowane o godzinie 8.15. Jak relacjonują strażacy, kiedy dotarli na miejsce zdarzenia samochód osobowy marki mazda znajdował się poza drogą, w terenie zadrzewionym. 

Auto, które jechało od strony Bełchatowa w kierunku Wrocławia wypadło z drogi i uderzyło w drzewa. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 48-letni mężczyzna. 

- Prawdopodobnie do zdarzenia doszło wcześniej, ponieważ po dotarciu na miejsce służb, ciało i silnik pojazdu były już zimne. Po ewakuacji z pojazdu mężczyzna został przekazany do zespołu ratownictwa medycznego, niestety lekarz stwierdził zgon kierowcy - podają strażacy.  

Policja w tej chwili ustala przebieg wypadku. Co wiadomo na ten moment?

- Na 52 km drogi krajowej 74 w gminie Rusiec z nieustalonych na ten moment przyczyn kierowca, 48-letni obcokrajowiec stracił panowanie nad kierowaną przez siebie mazdą. Zjechał z drogi, uderzył w drzewo i dachował - przekazuje nam Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów, dodając, że wszelkie okoliczności wypadku wyjaśni policyjne śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratora.

W akcji ratunkowej uczestniczyły dwie jednostki PSP z Bełchatowa, oraz dwie jednostki z lokalnej OSP. Służby cały czas pracują na miejscu wypadku.