Rusza kolejna, długowyczekiwana modernizacja miejskiego sportowego obiektu

MG_1422-scaled
MCS Bełchatów

Rusza kolejna, długowyczekiwana modernizacja miejskiego sportowego obiektu. Tym razem mowa o przebudowie i remoncie boiska piłkarskiego, boiska wielofunkcyjnego i bieżni prostej tuż za Halą Energia, zlokalizowaną przy ulicy Dąbrowskiego 11a. 

Jak informuje Miejskie Centrum Sportu, które administruje obiektem, rozpoczęcie prac jest możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022. Modernizacja została wsparta rządowymi funduszami w kwocie 293 tysięcy 800 złotych pozyskanymi przez Prezydent Miasta Bełchatowa.

W miniony poniedziałek, 22 maja została podpisana umowa pomiędzy MCSem, a wykonawcą tej inwestycji - firmą TORAKOL Sp. z o. o., która została wyłoniona w drodze przetargu. Paweł Woźniak, dyrektor MCS  oraz Rajmund Zalewski, prezes spółki spotkali się na terenie obiektu,  by wspólnie ustalić ostatnie szczegóły związane z rozpoczęciem robót.

- Kolejna, bo już trzecia tak duża tegoroczna inwestycje czeka nas w okresie letnim. To przebudowa i remont długo wyczekiwanego przez mieszkańców boiska piłkarskiego, wielofunkcyjnego, a także bieżni za Halą Energia. To także ważna wiadomość dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza z oddziałami integracyjnymi w Bełchatowie, ponieważ oprócz możliwości korzystania z hali, w okresie, gdy tylko pogoda na to pozwoli, będą oni mogli użytkować odnowiony obiekt. Mamy nadzieję, że tempo robót pozwoli na to, aby w nowym roku szkolnym uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego użytkowali boisko i bieżnię - Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

W uogólnionym zakresie prac, jakie mają zostać poczynione znajduje się:

  • wykonanie nowej podbudowy, drenażu, obrzeży oraz ogrodzenia i piłkochwytów boiska ze sztuczną trawą,
  • ułożenie nowej warstwy nawierzchni syntetycznej ze sztucznej trawy,
  • wykonanie nowych utwardzeń z kostki betonowej,
  • renowacja bieżni i sąsiadującego boiska do koszykówki i siatkówki poprzez wyczyszczenie, zagruntowanie i namalowanie nowych linii boiskowych,
  • montaż elementów wyposażenia boiska,
  • renowacja infrastruktury towarzyszącej (ławki i kosze na śmieci).


- Termin wykonania prac jest przewidziany na 30 września tego roku. Koszt robót to 1 milion 230 tysięcy złotych, a więc niespełna 950 tysięcy złotych na ten cel zostanie przeznaczone z miejskiej kasy, a 293 tysiące 800 złotych pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej - uzupełniają pracownicy MCS.