Niezmiennie ważnym elementem policyjnej profilaktyki jest obszar agresji w internecie. Hejterzy wykorzystują różne formy komunikacji w sieci, takie jak komentarze, wiadomości prywatne, wpisy na forach czy media społecznościowe, aby atakować inne osoby i szerzyć nienawiść. Policyjna profilaktyka jest realizowana w sposób ciągły, a wszelkie zgłoszenia uzyskane z placówek oświatowych są niezwłocznie analizowane i uwzględniane przy tworzeniu harmonogramu spotkań edukacyjnych. Ostatnio zduńskowolscy policjanci rozmawiali o hejcie z uczniami I LO w Zduńskiej Woli.
W piątek, 4 października 2024 roku, zduńskowolscy policjanci, gościli w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. W ramach zajęć profilaktycznych, rozmawiali z uczniami klas I, jak ważne jest, aby szanować siebie, innych oraz by akceptować rówieśników.
W trakcie spotkania, zostały wyjaśnione kwestie związane z odpowiedzialnością karną nieletnich, czynów zabronionych, przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy. Policjantka przypomniała jak kluczowa jest wzajemna pomoc, a także obserwacja siebie nawzajem. Każdy sygnał, o nagłych zmianach nastroju, czy negatywnego zachowania młodego człowieka, powinien być zweryfikowany, by wykluczyć i zapobiec niepożądanym zdarzeniom.
Problemy ze snem, lęk przed szkołą, depresja, myśli samobójcze – to tylko kilka możliwych skutków, które może wywołać fala hejtu.
Reagujmy na hejt w przestrzeni publicznej! Zachowujmy kulturę w treściach internetowych, które umieszczamy.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111. Telefon działa codziennie – 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę! Rozmowy i korespondencja jest poufna.
Szczegóły na stronie: https://116111.pl
Źródło: KPP Zduńska Wola