Rewelacyjny start zawodników Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego

186477983_245983713990858_671279498800822208_n

W Pelplinie odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Młodzików U 15.Fantastycznie zaprezentowali się sportowcy ZTA.

Od samego początku zawodów zgierzanie byli zdeterminowani i skoncentrowani. Odprawiali z kwitkiem kolejnych rywali, zdecydowanie dominując na macie. Wywalczyliśmy 5 medali, potwierdzając formę z Mistrzostw Polski rozegranych w Zgierzu.

Złote medale wywalczyli: Witold Pawlik w kategorii wagowej 35 kg, Alan Bijak w kategorii wagowej 41 kg, Antek Majchrzak w kategorii 57 kg. Srebrny medal wywalczył w kategorii wagowej 48 kg Mateusz Seliga a brązowy - Cyryl Kamiński w kategorii 44 kg.

Drużynowo Zgierskie Towarzystwo Atletyczne zajęło III miejsce na 60 startujących klubów z całej Polski. Jako jedyny zespół wywalczyło trzy złote medale na 12 do zdobycia.

Alan Bijak i Antek Majchrzak będą reprezentować Polskę i Zgierz na Mistrzostwach Europy Młodzików w Bułgarii w dniach 28-31 maja.