Przedszkolaki z radomszczańskiej "Dwójki" promuja zdrowie!

4G8A481_20230525-100420_1
UM Radomsko

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 bardo dobrze wiedzą jak dbać o zdrowie o czym świadczy przyznany przedszkolu Krajowy Certyfikat Przedszkole Promujące Zdrowie – dzieci postanowiły pochwalić się tak ważnym osiągnięciem i przygotowały występy artystyczne o tematyce zdrowotnej.

Krajowy Certyfikat Przedszkole Promujące Zdrowie to efekt pracy wszystkich nauczycieli oraz pracowników placówki, a także współpracy z rodzicami naszych przedszkolaków.

- Przedszkole promujące zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci), podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu. Działania prozdrowotne prowadzone przez Publiczne Przedszkole nr 2 zostały uznane za wzorcowe i będą służyły za przykład wykorzystywany podczas szkoleń dotyczących ww. certyfikatu - przekazują radomszczańscy urzędnicy.

Obecna podczas występów przedszkolaków wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch pogratulowała całej społeczności tak ważnego wyróżnienia oraz podziękowała z pracę wkładaną w promocję zdrowego trybu życia.

Źródło: UM Radomsko