Poważny wypadek na drodze S8, jeden z kierowców był zakleszczony w pojeździe

Poważny wypadek na drodze S8, jeden z kierowców był zakleszczony w pojeździe
fot. KP PSP w Zduńskiej Woli

Wszystkie służby ratunkowe pracowały na drodze ekspresowej S8, gdzie doszło do groźnego wypadku.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli wpłynęło w niedzielę (11 lutego) około godziny 21:35. Na 186 kilometrze drogi S8 w kierunku Warszawy zderzyły się dwa pojazdy ciężarowe.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do kierowcy zakleszczonego w pojeździe i pomocy ZRM przy prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala przez ZRM. Kierowca z drugiego pojazdu wyszedł z samochodu o własnych siłach i po przebadaniu przez ZRM pozostał na miejscu zdarzenia - informuje st. kpt. Łukasz Aleksadrowicz z KP PSP w Zduńskiej Woli.

Na miejscu działały wszystkie służby ratunkowe, w tym kilka zastępów straży pożarnej - trzy z JRG PSP w Zduńskiej Woli i po jednym z OSP KSRG Zapolice, OSP Paprotnia oraz OSP KSRG Marzenin.

W trakcie prowadzonych działań trasa S8 była całkowicie nieprzejezdna. Strażacy zakończyli swoje działania o godzinie 23:50, na miejscu pozostała policja, która prowadziła czynności dochodzeniowo śledcze.

Zobacz zdjęcia: