Ponad pół promila i zdewastowane płoty trzech posesji!

ask
KSRG OSP Kolumna

W Niedzielę Wielkanocną w Łasku na ulicy Leśników Polskich doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący Fordem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenia trzech przydrożnych posesji. 

W świąteczną niedzielę, 31 marca około godziny 12:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łasku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na ulicy Leśników Polskich w Łasku. 

- Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że pojazdem marki Ford podróżował 39-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu pabianickiego. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący jadąc od Pabianic w kierunku Zduńskiej Woli, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenia trzech znajdujących się przy drodze posesji - przekazuje sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski z łaskiej Policji.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był nietrzeźwy. Miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. W wyniku poniesionych obrażeń 39-latek został przewieziony do szpitala. 

Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu, którym kierował, a on sam będzie teraz odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawia wolności do lat 3.

- Ponownie apelujemy do kierowców o trzeźwość za kierownicą! Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoba pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości, zatraca się instynkt samozachowawczy, a także rośnie skłonność do brawury na drodze. Konsekwencje takiego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze często są tragiczne i nieodwracalne w skutkach - podsumowuje Kozłowski z KPP Łask.

KSRG OSP Kolumna