wersja testowa serwisu

Ponad 100 tys. zł zaległych podatków trafiło do budżetu państwa dzięki pracownikom łódzkiej KAS

pieniadz4

Łódzka firma z branży odzieżowej zapłaciła ponad 100 tys. zł. zaległych podatków. Nieprawidłowości w rozliczaniu podatków wykryli pracownicy Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Pracownicy komórki kontroli celno-skarbowej w Łódzkim Urzędzie Celno-Skarbowym wykryli, że jedna z firm odzieżowych zaniża przychody z tytułu działalności gospodarczej. Spółka dokonywała niedozwolonej optymalizacji podatkowej, tzn. nieprawidłowo rozliczała z powiązaną firmą wydatki na rozwój oraz promocję znaków towarowych i firmowej marki.

Kontrolowana firma zgodziła się z ustaleniami pracowników KAS oraz złożyła korekty deklaracji podatkowych za 2015 r. i dobrowolnie skorygowała podatek VAT, wpłacając do budżetu państwa stwierdzone zaległości podatkowe wraz z odsetkami za zwłokę.

To nie pierwszy raz, gdy wobec tej firmy pracownicy komórki kontroli celno-skarbowej Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili działania kontrolne.

Już wcześniej w wyniku ustaleń łódzkiej KAS firma wpłacała zaległe podatki i składała korekty deklaracji podatkowych. Za lata 2018-2019 i wpłaciła łącznie do budżetu ponad 2,2 mln zł należnych podatków wraz z odsetkami za zwłokę.

źródło: KAS