wersja testowa serwisu

Policyjne odwiedziny w Widawie. Dzieciaki były zachwycone!

260-13959_20211126-152941_1
KPP Łask

Policjanci Ruchu Drogowego nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem na drogach. Wiedzą także, jak ważna jest edukacja i nauka prawidłowych zachowań już od najmłodszych lat. Dlatego też chętnie dzielą się wiedzą i odwiedzają najmłodszych w placówkach oświatowych.

W czwartek, 25 listopada 2021 roku policjantka Wydziału Ruchu Drogowego łaskiej Komendy odwiedziła przedszkolaków z Widawy.

- Podczas spotkania policjantka przypomniała młodym słuchaczom o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych oraz obowiązku jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Podkreśliła, że widoczny - znaczy bezpieczny. Dzieci otrzymały informacje m.in. o tym, gdzie można bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy oraz jak należy się poruszać, gdy nie ma chodnika - informują mundurowi z KPP w Łasku.

Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba policjanta i w jakich sprawach można zwracać się do wszystkich policjantów z prośbą o pomoc. Tego typu spotkania mają niewątpliwie wpływ na podnoszenie poziomu świadomości dzieci na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.