Policjanci z Radomska podsumowali świąteczny weekend

pomiar-predkosci
fot. poglądowy/ Policja

Za nami świąteczny weekend. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne „Wielkanoc 2024". Na drogach powiatu radomszczańskiego od 29 marca do 1 kwietnia doszło do jednego wypadku, w wyniku którego ranna została jedna osoba.

Podczas długiego weekendu radomszczańscy mundurowi prowadzili wzmożone kontrole na drogach naszego powiatu zwracając uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości czy trzeźwości, ale przede wszystkim skupiali się na szeroko rozumianym bezpieczeństwie każdej z grup uczestników ruchu drogowego. Szczególnym nadzorem objęte były wszelkie wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali również uwagę, czy podróżujący autami pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami. 

- W okresie świątecznym na drogach naszego miasta i powiatu doszło do jednego wypadku drogowego, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Dodatkowo odnotowano dziewięć niegroźnych kolizji drogowych. Podczas prowadzonych działań mundurowi skontrolowali 125 kierujących pojazdami i ujawnili 108 wykroczeń, z których większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnych limitów prędkości - przekazuje młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, rzecznik prasowy KPP Radomsko. 

Podczas kontroli drogowych mundurowi zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, z czego 5 za brak aktualnych badań technicznych pojazdu, natomiast 5 za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. 

- Mimo wzmożonej aktywności „drogówki" i licznych kontroli trzeźwości zatrzymano 6 kierujących na „podwójnym gazie" - mówi Kaczmarek i dodaje: Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

CZYTAJ >>> Pożar na wysypisku w Płoszowie. Płonęły odpady o powierzchni blisko 600 metrów kwadratowych. Co było przyczyną?