Policjanci z pabianickiej drogówki z wizytą u przedszkolaków

251-17066_20230525-111641_1
KPP Pabianice

Policjanci z pabianickiej drogówki odwiedzili dzieci z przedszkola w Bychlewie. Wizyta mundurowych była doskonałą okazją do tego, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

23 maja, policjanci z pabianickiej jednostki policji spotkali się z podopiecznymi Oddziału Przedszkolnego w Bychlewie. W trakcie pogadanki funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w różnych sytuacjach dnia codziennego. Mundurowi pokazali milusińskim, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię i jak korzystać z przejść dla pieszych. 

- Przypomnieli również maluchom, że rodzice mają obowiązek przewożenia małych dzieci w fotelikach bezpieczeństwa i zapinania ich w pasy. Policjanci wiele uwagi poświęcili kwestii prawidłowego przekraczania jezdni i korzystania z przejść dla pieszych. Podkreślali, jak ważne jest używanie odblasków i bycie widocznym na drodze. Funkcjonariusze w trakcie spotkania z dziećmi, demonstrując sprzęt i wyposażenie służbowe przybliżyli przedszkolakom specyfikę służby. Bardzo ważną kwestią jest bowiem budowanie wśród najmłodszych wizerunku policjanta jako osoby, do której zawsze można zwrócić się z prośbą o pomoc. W przypadku dzieci jest to szczególnie ważne, gdyż najmłodsi narażeni są na wiele niebezpieczeństw związanych nie tylko z nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia - przekazuje sierż. szt. Agnieszka Jachimekz KPP Pabianice.