Policjanci spotykają się z lokalną społecznością

policja-auto-napis
fot. ilutracyjne

W trosce o szeroko rozumiane bezpieczeństwo mieszkańców regionu mundurowi podejmują różnego rodzaju inicjatywy. Tym razem policjanci z komisariatu w Osjakowie uczestniczyli w zebraniach sołeckich gminy Osjaków spotykając się z lokalną społecznością.

W pierwszej połowie marca 2023 roku mundurowi z Komisariatu Policji w Osjakowie uczestniczyli w zebraniach sołeckich, które organizowane były na terenie gminy Osjaków. Uczestnikami spotkań byli wójci, radni gminy, sołtysi oraz mieszkańcy lokalnej społeczności. Tego typu spotkania były doskonałą okazją aby uwrażliwić lokalną społeczność na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, jak również przekazanie im informacji o postępowaniu w przypadku konkretnych zagrożeń. Podczas swoich wystąpień mundurowi przestrzegali przed oszustwami, wyłudzaniem pieniędzy. Przypomniano o metodach, jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka", „policjanta", „inkasenta", „domokrążcę". Uczulano mieszkańców, że sposoby wyłudzania pieniędzy bardzo szybko się zmieniają. Coraz częściej pojawiają się oszustwa na „pracownika banku", który sugerując, że zgromadzone na rachunku bankowym pieniądze są zagrożone nakłania do ich przesłania na inny rachunek. Przestrzegano również przez niebezpiecznymi wiadomościami sms.

Uczestnicy spotkań wymienili się z mundurowymi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w swoich miejscach zamieszkania. Przekazywane przez społeczność lokalną informacje pozwolą na podjęcie przez policjantów działań bardziej efektywnych czyli ukierunkowanych na konkretne problemy.

Źródło: KPP Wieluń