Pogoń Zduńska Wola przegrała w Strykowie. Zespół Zjednoczonych był minimalnie lepszy

187563004_1640425959680051_1667213659715489181_n

W meczu 30. kolejki pierwszy zespół Pogoni przegrał w Strykowie z miejscowymi Zjednoczonymi 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kamil Cupriak.

Strykowianie objęli prowadzenie już w 10. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Krzysztof Chruściel wypiąstkował piłkę przed pole karne, tam przejął ją jeden z gospodarzy i huknął w kierunku bramki. Tor lotu futbolówki przeciął Cupriak, umieszczając piłkę tuż przy słupku. Chwilę później po centrze Mikaela Idzikowskiego minimalnie pomylił się Princewill Okachi. Nie minęło 180 sekund, a Nigeryjczyk ponownie uderzył na bramkę Zjednoczonych. Tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz miejscowych. W 24. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się zawodnik Zjednoczonych, ale na szczęście dla zduńskowolan posłał on piłkę nad bramką. Pod koniec pierwszej połowy zakotłowało się w polu karnym żółto-zielono-czarnych, a niecelnie z woleja uderzył Marcin Zimoń.

Druga połowa mogła zacząć się lepiej dla miejscowych. Cupriak został obsłużony prostopadłym podaniem, jednak przegrał pojedynek sam na sam z Chruścielem. Kilka minut później po dwójkowej akcji Bartłomieja Sobczaka z Princewillem Okachim i centrze Jakuba Kaczmarka główkował Maciej Owczarek. Ostatecznie zakończyło się jedynie na rzucie rożnym. W 68. minucie z dystansu przymierzył Patryk Kaczmarek, ale pewnie interweniował bramkarz Zjednoczonych. Kilka chwil potem groźnie uderzył Jarosław Szyc, a golkiper strykowian z trudem sparował strzał na rzut rożny. Pod koniec spotkania zduńskowolanie mieli jeszcze dwie okazje. Najpierw Mikael Idzikowski trafił w słupek, a w doliczonym czasie gry Rafał Porada umieścił futbolówkę w siatce, dobijając strzał Szyca, lecz sędzia asystent zasygnalizował pozycję spaloną.

Kolejne spotkanie zespół Pogoni rozegra w środę (19.05), podejmując na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli Wartę Działoszyn. Mecz zaplanowano na godz. 17:00.

Zjednoczeni Stryków – Pogoń Zduńska Wola 1:0 (1:0)

Bramka: Kamil Cupriak 10'

Pogoń Zduńska Wola: Chruściel – J. Kaczmarek, Porada, Retkowski, Szyc – Chmielewski (80. Pawlak), Nowak (22. Owczarek I), P. Kaczmarek (70. Majerz), Okachi, Sobczak - Idzikowski

Źródło: Pogoń Zduńska Wola