Plaga pijanych kierowców na drogach Piotrkowa i regionu

240-18806_20240212-115000_1
KMP Piotrków Trybunalski

5 nietrzeźwych kierujących pojazdami i jeden rowerzysta to finał kontroli drogowych przeprowadzonych podczas minionego weekendu.

Pierwszą z nich policjanci przeprowadzili w sobotę 10 lutego po godzinie 7:30 w rejonie skrzyżowania ulicy Żelaznej i Roosevelta. Jak się okazało 44-latek kierował volkswagenem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Piotrkowianin został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo odpowie wkrótce przed sądem. Tego samego dnia policjanci skontrolowali również kierowcę toyoty. 

- Kierujący również był w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, po przeprowadzonym badaniu 47-latek w organizmie miał również blisko promil alkoholu. Kolejnym nietrzeźwym kierowcą był 21-latek, który „wpadł" podczas kontroli drogowej w miejscowości Oprzężów, gminie Wola Krzysztoporska. Mężczyzna kierował toyotą mając ponad 1,5 promila alkoholu we krwi - przekazuje asp. sztab. Izabela Gajewska z piotrkowskiej Policji.

Jeszcze tego samego dnia, po godzinie 22:20 w Woli Moszczenickiej policjanci skontrolowali kierującą renault, po badaniu zawartości alkoholu okazało się, że 41-latka miała ponad pół promila alkoholu w organizmie. 

Z koeli w niedzielę, 11 lutego w ręce piotrkowskich funkcjonariuszy wpadło dwóch nietrzeźwych kierowców. 

- Po godzinie 8:00 na ulicy Wierzejskiej, w Piotrkowie Trybunalskim  patrol skontrolował kierującą renault. Jak się okazało 47-letnia piotrkowianka miała blisko promil alkoholu w organizmie. Natomiast przed godziną 11:00 w Łęcznie, gminie Sulejów, policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie - dodaje asp. sztab. Izabela Gajewska.

Wszyscy kierujący pojazdami "na podwójnym gazie" za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, wkrótce odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy cyklista również odpowie za popełnione wykroczenie.

Policjanci cały czas przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia oraz wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody.

- Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Wsiadając za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości narażamy nie tylko swoje życie i zdrowie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj, wsiadasz za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości- zagrażasz sobie oraz innym! - podsumowuje rzeczniczka piotrkowskiej komendy.