wersja testowa serwisu

Ogromne wyróżnienie dla mieszkańca gminy Krośniewice. Robert Gąsiorowski został odznaczony przez Ministra Zdrowia

260324421_3051704005068499_4882193992447737243_n
fot. UM Krośniewice

Środa, 24 listopada 2021 roku to szczególny dzień dla jednego z mieszkańców gminy Krośniewice. Robert Gąsiorowski, bo o nim mowa, jest krwiodawcą już 31 lat. W sumie oddał ponad 52 litry krwi pełnej i nadal oddaje. Należy do Miejsko-Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Samorządowym Szpitalu w Kutnie.

W dotychczasowej działalności krwiodawczej uzyskał wiele wyróżnień i odznaczeń, w tym m.in.: Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I, II i III St., Zasłużony dla zdrowia Narodu, Brązowy Krzyż Zasługi, Odznaka Honorowa – Rada Okręgowa Klubów Honorowych Dawców krwi Centralnej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Warszawie. Propaguje honorowe krwiodawstwo w miejscu zamieszkania, w zakładzie pracy i w portalach społecznościowych. Bierze czynny udział w tzw. akcjach „Na Ratunek".

Dzisiaj (24 listopada) do puli odznaczeń doszło kolejne – nadane przez Ministra Zdrowia – Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Zdrowia. W Urzędzie Miejskim w Krośniewicach Burmistrz Katarzyna Erdman, która wnioskowała o to wyróżnienie, działając w imieniu Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, czyniła honory dekorując mieszkańca gminy Krośniewice tą niezwykłą odznaką.

- W imieniu własnym i mieszkańców gminy Krośniewice serdecznie Panu gratuluję. To zacne wyróżnienie jest przyznawane za szczególne zasługi m.in. za działalność na rzecz ochrony zdrowia ludności, profilaktyki i promocji zdrowia. Wyrażam ogromną wdzięczność oraz podziw dla Pana wieloletniej działalności na rzecz krzewienia idei honorowego krwiodawstwa oraz dzielenie się cząstką siebie w postaci krwi oddawanej honorowo dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Życzę wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z dalszych działań – powiedziała Burmistrz Katarzyna Erdman, wręczając odznakę.

źródło: UM Krośniewice