wersja testowa serwisu

O kolejne trzy lokale wzbogaci się miejski zasób mieszkaniowy na Starówce

dsc8547-1614255186

O kolejne trzy lokale wzbogaci się miejski zasób mieszkaniowy na Starówce. Mieszkania znajdą się na piętrze kompleksowo modernizowanej kamienicy przy ul. Zamurowej 10.

Remont budynku przy ul. Zamurowej 10 to kolejny etap programu „Młode Stare Miasto", którego celem jest rewitalizacja społeczna najstarszej części Piotrkowa Trybunalskiego. Jednym z najważniejszych elementów programu jest stworzenie w tym miejscu atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego.

- Nasze działania prowadzimy dwutorowo. Z jednej strony – dbając o spuściznę historyczną – staramy się odrestaurować wszystkie kamienice, których stan techniczny na to pozwala i tam stworzyć atrakcyjne lokale mieszkalne. Z drugiej, w miejsce budynków, których stan techniczny nie pozwolił na remont, stawiamy nowe kamienice, które swoim wyglądem nie tylko nawiązują do tej części miasta, ale są jego prawdziwą ozdobą – mówi wiceprezydent Adam Karzewnik wskazując m.in. na budynek, który w formule TBS powstał przy skrzyżowaniu ulic Starowarszawskiej i Jerozolimskiej.

Prace modernizacyjne, które od połowy ubiegłego roku trwają w budynku przy ul. Zamurowej 10 są już w końcowej fazie.

W ramach inwestycji wykonano izolację, a następnie ocieplenie budynku. Remont objął również elewację i dach kamienicy. Wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa, a także instalacje: elektryczna oraz sanitarna. Nową jakość zyska także klatka schodowa, a na poddaszu urządzone zostaną trzy nowe mieszkania.

To kolejne mieszkania, które miasto adaptuje w kompleksowo zmodernizowanych kamienicach na Starówce.

W grudniu siedem rodzin wprowadziło się już do odrestaurowanej kamienicy przy ul. Garncarskiej 4, a już niedługo sześć kolejnych rodzin zamieszka przy ul. Starowarszawskiej 5. Równocześnie kończą się prace modernizacyjne budynku przy ul. Zamurowej 16, gdzie znajdzie się aż 10 nowych mieszkań.

Rewitalizacja kamienic wykonywana jest w ramach projektu „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim", na realizację którego Piotrków Trybunalski pozyskał blisko 21 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski