Najważniejsze wideo w dziennikwojewodzki

Oddalił się z placówki medycznej, był w kryzysie. Nocne, policyjne poszukiwania zakończone sukcesem!

kpp-radomsk_20241223-151621_1
fot. poglądowe/ Policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach stawili się w trybie alarmowym do komendy w związku z zaginięciem 44-letniego mężczyzny w kryzysie emocjonalnym. Dzięki zdecydowanej i błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy szczęśliwie odnaleziono zaginionego.

W godzinach nocnych z 29 na 30 grudnia, dyżurny pabianickiej komendy otrzymał informację o mężczyźnie z kryzysie emocjonalnym, który oddalił się z placówki medycznej, deklarując chęć odebrania sobie życia. 

- W takich sytuacjach liczy się każda sekunda dlatego nadkomisarz Rafał Adamek I Zastępca Komendanta Powiatowego w Pabianicach ogłosił alarm dla całej jednostki. Pełna mobilizacja funkcjonariuszy miała na celu jak najszybsze odnalezienie mężczyzny. Policyjne patrole przeczesywały okolice w poszukiwaniu 44-latka, pabianiccy stróże prawa patrolując teren miasta zauważyli idącego mężczyznę, którego wygląd odpowiadał wizerunkowi zaginionego - przekazuje aspirant Łukasz Pierzyński z KPP Pabianice.

Szczęśliwie odnaleziony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na kanwie tego zdarzenia przypominamy, że kryzysy emocjonalne są przemijające! Dlatego będąc na tzw. „życiowym zakręcie" zawsze warto wezwać pomoc. Impulsywne i nieprzemyślane decyzje mogą doprowadzić do najgorszych scenariuszy. 

- Widząc osobę przygnębioną, słysząc jej „ciche wołanie o ratunek" koniecznie reaguj! Zapytaj, jak możesz ją wesprzeć, udziel praktycznej rady, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. W sytuacji kryzysowej nie czekaj! Dzwoń na numer alarmowy i zgłoś problem. Twoje działanie może uratować komuś życie i zdrowie! - dodają policjanci.

Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Warto również nawiązać kontakt ze specjalistami:

  • 116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
  • 116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
  • 800 121 212 –Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.