Napadli i pobili 24-latka w jego domu. Grozi im po 5 lat więzienia

255-159465
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyważyli drzwi do mieszkania znajomego i pobili go. Spór między mężczyznami miał dotyczyć niekulturalnego zachowania się do w stosunku do babci jednego z napastników. Obaj 19-latkowie usłyszeli już zarzuty. Mieszkańcom Rawy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

20 listopada po godzinie 22.00 dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu 24-latka przez dwóch 19-letnich sprawców. Mężczyźni wyłamali drzwi do mieszkania 24-latka i pobili go, powodując obrażenia głowy. Przyczyną sporu miał być fakt, że 24-latek niekulturalnie zachowywał się w stosunku do babci jednego z napastników. 

- Obaj 19-latkowie byli nietrzeźwi, w organizmie mieli 1,3 oraz 2,4 promila alkoholu. Kiedy zobaczyli, że pokrzywdzony wyrwał się im i dzwoni poinformować policję, jeden z nich wziął do ręki drewnianą deskę i zaczął gonić pokrzywdzonego - relacjonuje mł. asp. Agata Krawczyk. - 19-latkowie na widok nadjeżdżającego radiowozu uciekli w kierunku zalewu Tatar. Tam zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Wytrzeźwieli w policyjnym areszcie i usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.