MMP: Hurtap Łęczyca w półfinale turnieju, o awansie zadecydowały rzuty karne

Junior Hurtap Łęczyca awansował do półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w Futsalu. Podopieczni Andrzeja Antosa, po rzutach karnych, pokonali Constract Lubawa.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Obie drużyny przeprowadzały tzw. „badanie" rywala. Gracze Hurtapu i Constractu stworzyli sobie po jednej dogodnej sytuacji, ale na posterunku byli bramkarze. Dopiero minutę przed końcem pierwszej połowy Alan Klimek zwiódł łęczycan, zszedł do środka i oddał mocny strzał sprzed pola karnego. Piłka wpadła tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Mateusza Prochonia.

Gdy wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się jednobramkowym prowadzeniem zespołu z Lubawy, trzy sekundy przed syreną kończącą grę na strzał z połowy boiska zdecydował się Oskar Błoch, czym zaskoczył wszystkich, łącznie z bramkarzem Costractu. Na tablicy wyników mieliśmy remis 1:1.

W drugiej połowie dogodnych sytuacji z obu stron było jak na lekarstwo. Zawodnicy obu zespołów bardzo dobrze dysponowani byli w formacji obronnej, przez co nie oglądaliśmy strzałów w światło bramki. Dopiero dwadzieścia sekund przez końcem meczu na mocny strzał zdecydował się Kacper Jaworski. Okuniewski nie zdążył sięgnąć piłki, która następnie trafiła w poprzeczkę i pozostała w polu gry. O awansie do półfinału zadecydować musiały rzuty karne.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było sześć serii rzutów karnych. Celne strzelanie rozpoczął Krystian Radecki. Jako pierwsi pomylili się zawodnicy Constractu, a konkretnie Kacper Sendlewski, który przegrał rywalizację z Prochoniem. Niestety chwilę później bramkarz z Lubawy zatrzymał Huberta Włodarczyka i wynik wyrównał się. W kolejnych trzech seriach pewne strzały oddali Sobociński, Frontczak i Błoch. Szóstą serię strzałów od celnego uderzenia rozpoczął Kacper Góralczyk. W odpowiedzi strzelał Maciej Górski, ale drugi raz świetną interwencją popisał się Mateusz Prochoń, który tym samym dał łęczycanom awans do półfinału turnieju.

Organizatorzy przyznali także bramkarzowi Hurtapu nagrodę MVP spotkania.

W tej fazie rozgrywek Hurtap Łęczyca zmierzy się ze zwycięzca meczu Rekord Bielsko-Biała - Młodość Rudno.. Początek meczu o godzinie 14:00.

Junior Hurtap Łęczyca - Constract Lubawa 1:1 (karne: 5:4)

Hurtap: Mateusz Prochoń, Dawid Misiak, Grzegorz Kaźmierczak - Oskar Błoch, Jakub Frontczak, Kacper Góralczyk, Dawid Jarczyński, Kacper Jaworski, Krzysztof Pionko, Krystian Radecki, Mateusz Sobociński, Hubert Włodarczyk.

Trener: Andrzej Antos