wersja testowa serwisu

Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego przechowywał narkotyki

240-139593
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy kryminalni zabezpieczyli środki odurzające podczas przeszukania jednego z piotrkowskich mieszkań. 23-letni właściciel zabronionych substancji został zatrzymany. Usłyszał prokuratorski zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Policjanci od pewnego czasu interesowali się 23-letnim piotrkowianinem, który według zebranych wcześniej informacji miał posiadać zabronione substancje. W środę, 24 listopada pojechali do jego mieszkania.

- Poranna niezapowiedziana wizyta funkcjonariuszy przestraszyła mężczyznę. Słysząc, po co przyjechali przyznał się do posiadania narkotyków - mówi Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci zabezpieczyli różne środki odurzające. W pudełku po kawie 23-latek schował 26 foliowych woreczków z zielonym suszem roślinnym, który poddano wstępnemu badaniu. Była to marihuana. Mundurowi odnaleźli również woreczek z białym proszkiem, a tester narkotykowy wskazał, że to mefedron. Zawartość pudełka po chipsach skrywała 13 foliowych torebek z czarną plastyczną substancją.

- Łącznie do dalszych laboratoryjnych badań trafiło blisko 26 gramów marihuany, około grama mefedronu oraz 8,62 gramów środka psychotropowego, tak zwanego MDMA - dodają policjanci. 

Policjanci w piwnicy 23-latka znaleźli wagę elektroniczną, na której ślady świadczyły o tym, że służyła mu do porcjowania narkotyków. Zabezpieczono także 300 sztuk pustych ,,dilerek". 23-latek następnego dnia usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie właściciela zabronionych substancji zdecyduje sąd.

Dagmara Mościńska

fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim