wersja testowa serwisu

Mariusz Wielgosz nowym Komendantem Miejskim PSP w Skierniewicach

Mariusz Wielgosz nowym Komendantem Miejskim PSP w Skierniewicach
fot. ESK24

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Skierniewicach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której nastąpiło zdanie oraz przejęcie obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Skierniewicach.

Przedstawiciele władz samorządowych ze Skierniewic i całego powiatu skierniewickiego, służby mundurowe i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości, podczas której bryg. Mariusz Wielgusz przejął obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Skierniewicach. Chwilę wcześniej, po 38 latach służby, na emeryturę przeszedł dotychczasowy Komendant, st. bryg. Tadeusz Zwoliński.

Tadeusz Zwoliński służbę rozpoczął jako student – podchorąży w sierpniu 1982 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu studiów uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera pożarnictwa oraz stopień podporucznika pożarnictwa i podjął służbę w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Skierniewicach, w służbie operacyjnej. Od lipca 1992 roku objął stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skierniewicach (należącej do Komendy Rejonowej PSP w Skierniewicach, a po reformie administracyjnej do Komendy Miejskiej PSP w Skierniewicach). Od lipca 1999 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Skierniewicach. W lutym 2017 roku po odejściu na emeryturę poprzedniego Komendanta (st. bryg. Dariusz Rosiński) został pełniącym obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Skierniewicach. W maju 2017 roku został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Skierniewicach (zdjęcie w załączeniu).

Zobacz materiał filmowy: 
Zobacz zdjęcia: