Lubiaszów aktywnie spędza czas! Kolejne spotkania zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich

img-20230522-wa0012-168500753_20230526-063540_1
UM Wolbórz

Koło Gospodyń Wiejskich w Lubiaszowie bierze udział w projektach "Moja i Twoja Kuchnia - jak smakują polsko-ukraińskie pierogi" oraz "Danie Wspólnych Chwil". 

Koło Gospodyń Wiejskich w Lubiaszowie zorganizowało w minioną sobotę kolejne spotkanie w ramach projektu  "Moja i Twoja Kuchnia - jak smakują polsko-ukraińskie pierogi". Święto przyjaźni i solidarności zaszczyciły swoją obecnością władze Wolborza, w tym Andrzej Jaros - Burmistrz Wolborza, który od początku bardzo interesował się projektem. 

- Przybyłych gości powitały animatorki tego projektu Dorota i Marlena opowiadając o jego założeniach, stawianych mu celach, sposobach i metodach realizacji. Następnie Strażacka Orkiestra Pożarnicza z Żarnowicy rozpoczęła swój koncert ujmując ekspresyjną grą uczestników wydarzenia. Z nowym premierowym przedstawieniem zaprezentował się zespół ludowy "Wolborskie Nutki", rozbawiając zgromadzoną publiczność świetnymi dialogami oraz wesołymi ludowymi przyśpiewkami. Pogoda dopisała, goście też, wydarzenie trwało do późnych godzin wieczornych - relacjonują organizatorzy. 

Drugie spotkanie w programie "Danie Wspólnych Chwil" odbyło się 23 maja w KGW w Lubiaszowie. Podczas spotkania prelekcje na temat bezpieczeństwa seniorów wygłosiła st. post. Edyta Daroch oraz st.post. Maciej Bogusławski z Komisariatu Policji w Wolborzu. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę obecnym na spotkaniu seniorom na zagrożenia i potencjalne oszustwa, które mogą im grozić. Spotkanie przebiegało przy akompaniamencie akordeonu i wśród śpiewów piosenek ludowych i biesiadnych, a to za sprawą Henryka Gieszcz, który przygrywał uczestnikom biesiady.