wersja testowa serwisu

Łódzki Kurator Oświaty odwiedził szkoły w gminie Zgierz

Łódzki Kurator Oświaty odwiedził szkoły w gminie Zgierz
fot. Kuratorium Oświaty w Łodzi

Dzisiaj (14 maja) w gminie Zgierz z roboczą wizytą gościł Łódzki Kurator Oświaty, Waldemar Flajszer. Towarzyszył mu Poseł na Sejm RP, Marek Matuszewski.

Wizyta związana była m.in. z faktem, że w najbliższy poniedziałek uczniowi wrócą do szkół. Łódzki Kurator Oświaty sprawdzał stan przygotowania placówek do nauki hybrydowej. Wizyta rozpoczęła się w Szkole Podstawowej im. Jana Kasińskiego w Białej, gdzie oprócz obejrzenia placówki, goście złożyli kwiaty przed obeliskiem poświęconym mjr Janowi Czechowi, zamordowanemu przez Sowietów w Charkowie.

Wójt Gminy Zgierz, Wioleta Głowacka poinformowała także, że dzisiaj został rozstrzygnięty przetarg na termomodernizację budynku szkoły, w którym rozpoczęła się dzisiejsza wizyta.

- Jest to duża inwestycja, kosztorys był na prawie 800 tysięcy złotych. Mamy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego - 85% kosztów kwalifikowanych. Łącznie dwie szkoły, które będą termomodernizowane, w Białej i w Szczawinie, otrzymały łącznie dotację w granicach 1,7 mln złotych - powiedziała EZG24, Wójt Wioleta Głowacka. - Oświata jest z priorytetów dla gminy, ponieważ rozwój naszych dzieci, rozwój kolejnych pokoleń, to nasza wielka przyszłość. Radni wyrazili zgodę i zakupiliśmy teren przylegający do Szkoły Podstawowej w Białej,na tym terenie będzie wybudowana sala gimnastyczna, łącznie z zapleczem sportowym, ale również pracowniami dydaktycznymi.

Nie zabrakło także przejmujących opowieści o filii obozu koncentracyjnego dla dzieci na Przemysłowej, który znajdował się w Dzierżąznej. O przybliżenie historii zadbała lokalna kustosz pamięci, Magdalena Hauke. Waldemar Flajszer odwiedził także szkołę w Giecznie oraz Dzierżązną.

Zobacz materiał filmowy z wizyty: