Samorząd Piotrkowa Trybunalskiego planuje budowę nowoczesnego, dwufunkcyjnego obiektu sportowego przy basenach na ul. Żwirki. Zimą będzie tam działać zadaszone lodowisko z torami do curlingu, a w sezonie wiosenno-letnim boiska wielofunkcyjne oraz kort do padla.
Urzędnicy wybrali już projektanta, który opracuje kompleksową dokumentację projektowo-kosztorysową zadania pn. „Budowa dwufunkcyjnego zadaszonego obiektu w postaci hali lodowiska – boiska wraz z infrastrukturą techniczną w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Żwirki".
- Zimą w hali o wymiarach 21x55 metrów działać będzie lodowisko o powierzchni 20x46 metrów z torami do curlingu. Po sezonie mrożenia, obiekt będzie pełnił funkcję boiska do siatkówki, koszykówki, squasha oraz kortu padlowego.W ramach inwestycji powstanie także zaplecze z szatniami dla 80 osób, wypożyczalnią sprzętu sportowego, kasą oraz garażem dla rolby - przekazują pracownicy piotrkowskiego magistartu.
Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wyposażony w nowoczesne oświetlenie, monitoring, nagłośnienie i elementy małej architektury.
Dokumentację projektowo-kosztorysową opracuje krakowska firma Tobiasz Architekci, którą wybrano w przetargu z końcem lipca. Koszt opracowania dokumentacji to ponad 92 tys. zł.