wersja testowa serwisu

KAS z Łodzi zlikwidowała magazyn nielegalnych wyrobów akcyzowych w garażu i prywatnym mieszkaniu

article

Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który przechowywał znaczną ilość nielegalnych wyrobów akcyzowych. Do zdarzenia doszło 18 lutego 2021 roku.

Wieczorem, patrolując północną części Łodzi, funkcjonariusze zwrócili uwagę na mężczyznę, znanego im z wcześniejszych działań, który otwierał garaż w dzielnicy Radogoszcz. Postanowili go skontrolować.

W garażu mundurowi znaleźli się znaczną ilość papierosów, alkoholu i tytoniu do palenia bez znaków akcyzy. Kolejnym ich krokiem było przeszukanie mieszkania w okolicach Rynku Bałuckiego, do którego mężczyzna posiadał klucze. Również tam funkcjonariusze odkryli nielegalne wyroby akcyzowe.

Łącznie w garażu i w mieszkaniu KAS zabezpieczyła 6000 paczek papierosów, 91 litrów alkoholu o mocy 90%, w plastikowych butelkach i 166,5 kg tytoniu do palenia. Rynkowa wartość towaru wynosi ponad 220 tys. zł.

Towar trafił do magazynu depozytowego Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego, który prowadzi sprawę. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Sprawcy grozi wysoka grzywna.

Źródło: Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi