wersja testowa serwisu

Interwencja policji na drodze S8. Zatrzymano pijanego kierowcę i pasażera z cudzymi dokumentami

240-126569
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci podczas interwencji zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, drugi podczas legitymowania przedstawił nie swój dokument. Obaj usłyszeli zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

20 lutego 2021 roku po godzinie 4:00 funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o dziwnie jadącym pojeździe. Od razu pojechali na drogę S8, na której miał znajdować się opisywany Mercedes. Na miejscu okazało się, że inni kierowcy zablokowali już mu możliwość dalszego przejazdu.

- Świadek zdarzenia wskazał kierowcę oraz pasażera Mercedesa. Po sprawdzeniu okazało się, że 25-latek, który kierował pojazdem miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu - informują policjanci. - 23-letni pasażer podczas legitymowania przedstawił mundurowym dokument potwierdzający tożsamość. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że nie należał on do niego.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 25-latek usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 23-letni pasażer usłyszał zarzut posłużenia się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.