Hurtap Łęczyca Młodzieżowym Wicemistrzem Polski U-19 w Futsalu

Po raz kolejny rzuty karne musiały zadecydować o rozstrzygnięciu mecz z udziałem Hurtapu Łęczyca. Niestety, w wielkim finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w Futsalu minimalnie lepsi byli w nich zawodnicy Gwiazdy Ruda Śląska, którzy tym samym zdobyli tytuł mistrzowski. Srebrne krążki przyjadą do Łęczycy.

Szybko na prowadzenie wyszli zawodnicy Gwiazdy Ruda Śląska. Prochoń musiał skapitulować po mocnym uderzeniu jednego z graczy Gwiazdy. Całą sytuacja rozpoczęła się po stracie w środku pola i faulu przed polem karnym. Minutę później było już 0:2. Kolejny błąd przy wyprowadzeniu piłki przerodził się w kontratak Gwiazdy i Mateusz Bąk zmusił bramkarza Hurtapu do ponownej kapitulacji.

Podopieczni Andrzeja Antosa nie poddawali się jednak, czego efektem był gol kontaktowy. Na zaskakujący strzał z prawej strony zdecydował się Jakub Frontczak i piłka zatrzepotała w siatce. Pod koniec pierwszej części gry przewagę uzyskali łęczycanie, którzy seriami oddawali strzały na bramkę Gwiazdy, ale albo były one niecelne, albo zostały zablokowane przez obrońców.

Minutę po wznowieniu gry Hurtap Łęczyca doprowadził do wyrównania. Prawą stroną popędził Hubert Włodarczyk, który wyprzedził rywala i piekielnie mocnym strzałem pokonał bramkarza. Chwilę później świetną okazję miał Oskar Błoch, jednak przegrał rywalizację sam na sam z golkiperem Gwiazdy.

W siedemnastej minucie podobną okazję miał Góralczyk, ale ponownie górą był Patryk Mentel. Sytuacja ta zemściła się dwadzieścia sekund później. Mazur zwiódł na linii pola karnego Sobocińskiego i oddal mocny strzał, niestety dla Hurtapu piłka wpadła do bramki obok Prochonia.

Zawodnicy z Łęczycy starali się doprowadzić do wyrównania, jednak szczęście dopisywało rywalom. Dwukrotnie gracze Hurtapu byli o włos od zdobycia bramki, jednak rywale wybijali futsalówkę z linii bramkowej.

Dwie minuty przed końcem meczu łęczycanie dopięli swego. Pięknym strzałem popisał się Dawid Jarczyński i piłka wpadła do bramki obok próbującego interweniować bramkarza z Rudy Śląskiej. Piłkę meczową dwadzieścia sekund przed końcem meczu miał Oskar Błoch. Szybki kontratak i oko w oko z bramkarzem Gwiazdy stanął gracz Hurtapu, jednak fenomenalną interwencją popisał się Mentel. W ostatniej sekundzie jeszcze skuteczną interwencję zanotował Prochoń i po raz trzeci z rzędu rozstrzygnięcie musiało nastąpić w rzutach karnych.

W pierwszej serii pomylili się zawodnicy obu zespołów - po stronie Hurtapu - Radecki, a Gwiazdy - Grzywaczewski. Kolejne trzy serie przyniosły same gole. W Hurtapie celne strzały oddali Góralczyk, Sobociński i Frontczak. Rozstrzygnięcie nastąpiło w piątej serii. Najpierw pomylił się Błoch, a gola dającego tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski U-19 w Futsalu dla Gwiazdy Ruda Śląska zdobył Jakub Joszko.

Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Rekordy Bielsko-Biała, którzy w "małym finale" pokonali Bonito Helios Białystok 5:2.

Oprócz nagrody drużynowej, organizatorzy przyznali także jedną indywidualną dla gracza Juniora Hurtap Łęczyca. Najlepszym bramkarzem turnieju uznano Mateusza Prochonia.

Junior Hurtap Łęczyca - Gwiazda Ruda Śląska 3:3 (karne: 3:4)

Hurtap: Mateusz Prochoń, Dawid Misiak, Grzegorz Kaźmierczak - Oskar Błoch, Jakub Frontczak, Kacper Góralczyk, Dawid Jarczyński, Kacper Jaworski, Krzysztof Pionko, Krystian Radecki, Mateusz Sobociński, Hubert Włodarczyk.

Trener: Andrzej Antos