Doskonała forma piotrkowskich zapaśników! Zawodnicy AKS-u wicemistrzami Polski seniorów

aksfoto05-163153842_20210913-171951_1
UM Piotrków Trybunalski

Zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli cztery medale podczas mistrzostw Polski seniorów w stylu klasycznym, które w weekend odbyły się w Kostrzynie nad Odrą. Dzięki zdobytym krążkom, a także miejscom punktowanym, piotrkowski klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W sobotę z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Bernatek. Aktualny wicemistrz Europy stoczył w wadze 67 kg cztery zwycięskie walki tracąc zaledwie jeden punkt techniczny, dzięki czemu zdobył drugi w karierze tytuł mistrza Polski seniorów. Forma zapaśnika AKS cieszy, tym bardziej, że już za niecałe trzy tygodnie rozpoczynają mistrzostwa świata w Oslo, w których ma wystartować w swojej koronnej kategorii.

Już po raz szósty na podium krajowego czempionatu stanął doświadczony Dawid Szkodziński, który zdobył srebro w wadze 63 kg. Grono piotrkowskich medalistów z Kostrzyna uzupełniają Jakub Wychowałek (72 kg) i Damian Cierlik (82 kg), zdobywcy brązowych krążków.

- To, co cieszy nas najbardziej, to ciągłość. Dzięki konsekwentnej pracy prowadzonej przez trenerów-pasjonatów, wsparciu rodziców i nieocenionej pomocy sponsorów i partnerów, możemy być spokojni o przyszłość naszego klubu. Wiemy, że gdy tacy doświadczeni i utytułowani zawodnicy jak Mateusz Bernatek czy Dawid Szkodziński zakończą swoje bogate kariery, Piotrków nadal będzie miał komu kibicować – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

Oprócz czterech medali, bardzo ważne były punktowane miejsca, jakie wywalczyli piotrkowscy zapaśnicy podczas turnieju w Kostrzynie nad Odrą. Między innymi dzięki piątym lokatom Kacpra Gajdy (72 kg) i Igora Gmitrasiuka (97 kg), Atletyczny Klub Sportowy zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej czym potwierdził, że ciągle należy do ścisłej krajowej czołówki w stylu klasycznym.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski