Dobre wyniki lekkoatletów "Dziewiątki" Kutno na inaugurację sezonu halowego

419246111_694951575956926_7622297501773208304__20240116-143650_1

W miniony weekend piętnastu lekkoatletów UKS "Dziewiątka" Kutno wzięło udział w inauguracji sezonu halowego 2024. Odbyło to się podczas 1. Ogólnopolskiego Halowego Mityngu Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki 2024, który został rozegrany w hali Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi.

- Inauguracja sezonu halowego wypadła bardzo okazale, ponieważ nasi zawodnicy poprawili kilkanaście rekordów życiowych - powiedział trener UKS„Dziewiątka" Jacek Kudła.

Czołowe miejsca w tych zawodach wywalczyli:

• Patrycja Wojciechowska (młodziczka U-16), która zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 148 cm i zajęła trzecie miejsce w biegu 60m ppł.. Patrycja ustanowiła trzy rekordy życiowe; w skoku wzwyż i dwa w biegu płotkarskim - w eliminacjach 10,28 s i w finale 10,22 s.
  • Marta Obielska (dziewczynka starsza U-14), która zajęła drugie miejsce w biegu na 60 m ppł. w czasie 10,45 s i trzecie w skoku wzwyż z wynikiem 140 cm. Obydwa wyniki to rekordy życiowe zawodniczki.
  • Agnieszka Bryszewska (juniorka młodsza U-18), która zajęła 2 miejsce w skoku w dal z identycznym wynikiem jak tryumfatorka konkurencji - 5,01 m, lecz z gorszym o 2 cm drugim wynikiem. Agnieszka uzyskała także 8,78 s w biegu na 60 m, ale do finału nie awansowała.
  • Hanna Nowicka (dziewczynka młodsza U-14), która w czasie nowego rekordu życiowego - 8,67 s - wywalczyła 3 miejsce w biegu na 60 m i skoczyła wzwyż 135 cm,
  • Jędrzej Wiśniewski (młodzik U-16) - trzecie miejsce w biegu na 60 m ppł. z czasem 10,02 s i szóste miejsce w skoku w dal, skacząc na odległość 5,29 m. Obydwa wyniki to rekordy życiowe zawodnika.
  • Nikodem Wikiński (młodzik U-16) - piąty w biegu na 60 m ppł. w czasie nowego rekordu życiowego - 10,77 s,
  • Franciszek Lewański (młodzik U-16) - szósty w biegu na 60 m ppł. z czasem 11,02 s (rekord życiowy).

• Iga Kowalik (dziewczynka starsza) - 9,54 s w biegu na 60 m,
  • Paulina Żylak (dziewczynka starsza) - 55,10 w biegu na 300 m i 9,92 s w biegu na 60 m.

- Cieszy dobra forma, jednak traktujemy ten start bardziej jako formę przygotowania do mistrzostw województwa łódzkiego, które odbędą się na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, 21 stycznia w kategorii U-16 i 28 stycznia w kategorii U-18, U-14 i U-12 - podsumował debiut halowy lekkoatletów kutnowskich trener Jacek Kudła.

źródło: UKS Dziewiątka Kutno