Dobra forma zawodników MKLA Łęczyca w Mityngu Karkonoskim

9F346E46-948C-46DF-878C-B0D7D529CB8B

Przebywający na zgrupowaniu kadry województwa w Karpaczu, zawodnicy MKLA Łęczyca z sukcesami wzięli udział w Ogólnopolskim Mityngu Karkonoskim.

Hubert Woźniak poprawił rekord życiowy i zajął drugie miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki (14.84 s). Na tym samym dystansie swoje życiowe osiągnięcie ustanowił także Dominik Bauer (15.24 s). W skoku wzwyż Mikołaj Szczęsny pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 195 cm, co dało mu drugą lokatę. Michał Boczkowski skoczył 180 cm, czym poprawił " życiówkę" aż o 10 centymetrów i rezultatem tym zajął piąte miejsce i jednocześnie uplasował się na drugiej pozycji w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w roczniku U-16. Hubert Woźniak skoczył 175 cm, a Szymon Pawłowski 165 cm.

Bardzo dobrze zaprezentował się w biegu na 400 metrów Jakub Grabski. W bardzo mocno obsadzonym biegu zajął czwartą pozycję (55.12 s) i wynikiem tym plasuje się aktualnie na czwartej pozycji przed Mistrzostwami Polski U-18, zgłaszając aspiracje do waki o wysoką pozycję na tej imprezie. W skoku o tyczce Filip Dudka z wynikiem 3.50 m zajął piątą lokatę, Jakub Żelechowski z rekordem życiowym (3.40 m) był szósty. W tej samej konkurencji Kalina Koperska i Natalia Bieniak uzyskały ten sam wynik (2.60 m).