Uczestnicy ruchu drogowego na drodze krajowej 74 w powiecie bełchatowskim zareagowali na niebezpieczne zachowanie kierującej Peugeotem. O swoich podejrzeniach powiadomili Policję, a sami uniemożliwili dalszą jazdę 22-letniej kobiecie. Okazało się, że ta była kompletnie pijana.
Niebezpieczna sytuacja miała miejsce 7 lipca, po północy, na drodze krajowej 74 w powiecie bełchatowskim. Jak ustalili policjanci, wezwani na miejsce zdarzenia, przypadkowi uczestnicy ruchu drogowego zwrócili uwagę na samochód marki Peugeot.
- Jego kierowca, który stał przed opuszczoną rogatką przejazdu kolejowego w miejscowości Rusiec miał włączony kierunkowskaz, mimo iż nie wykonał manewru skrętu. Następnie zamiast kierunkowskazu samochód jechał na włączonych światłach awaryjnych. To nietypowe zachowanie skupiło uwagę uczestników ruchu drogowego jadących bezpośrednio za Peugeotem - przekazują bełchatowscy policjanci.
Kierowca Peugeota, jadąc w kierunku Szczercowa, nie trzymał toru jazdy, zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni. O swoich podejrzeniach świadkowie tego zagrożenia powiadomili policję, a sami jechali za osobówką, obserwując niebezpieczne zachowanie na drodze. Przed miejscowością Szczerców Peugeot wjechał w boczną drogę. Wówczas świadkowie zdarzenia, pozostając w kontakcie z dyżurnym policji, również zjechali z drogi krajowej i uniemożliwili mu dalszą jazdę.
- Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała kobieta, z którą podróżowało 3 pasażerów. Mundurowi ustalili, że samochodem kierowała 22-latka, mieszkanka powiatu łaskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu -wyjaśniają funkcjonariusze z bełchatowskiej Policji.
Kobieta straciła już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz surowe konsekwencje finansowe.
- Policjanci dziękują interweniującym obywatelom za wzorową postawę i reakcję na zagrożenie. Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji - podsumowują bełchatowscy policjanci.