wersja testowa serwisu

Daniel Olbrychski spotka się z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego!

Daniel Olbrychski spotka się z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego!
Mediateka 800-lecia

Już w najbliższy czwartek, 25 listopada nie lada gratka dla fanów dobrego kina i aktorstwa. W kinie studyjnym "PIKSEL" zaplanowano bowiem projekcję biograficznego film „Maria Skłodowska-Curie". Zanim jednak produkcja zostanie wyświetlona będzie można wziąć udział w spotkaniu z Danielem Olbrychskim, aktorem odtwarzającym w ekranizacji jedną z głównych ról.

„Maria Skłodowska-Curie" to pasjonujący obraz życia wybitnej Polki, która zdobyła Nagrodę Nobla, a także historia wyjątkowej kobiety, która łącząc podążanie za intuicją, wysoką inteligencję oraz wiedzę, zdobyła uznanie w zdominowanym przez mężczyzn świecie nauki. 

Główna rola jest kreacją Karoliny Gruszki, a całość tej międzynarodowej produkcji odbywa się na przełomie wieków w Paryżu. W filmie występują również: Iza Kuna jako siostra Bronisława Skłodowska, Piotr Głowacki w roli Alberta Einsteina, Jan Frycz jako Ernest Solvay – założyciel Międzynarodowego Instytutu Fizyki, a także Daniel Olbrychski jako Emile Amagat - będący zagorzałym przeciwnikiem Marii.

Projekcja w kinie "PIKSEL" poprzedzona będzie spotkaniem z niekwestionowanym królem polskiego kina, DANIELEM OLBRYCHSKIM aktorem odtwarzającym w ekranizacji jedną z głównych ról. Początek spotkania o godz.16.30.


Bilety do kupienia (do wyczerpania zapasów) w Dziale Animacji i Promocji: normalny - 12,00 zł, z Piotrkowską Kartą Mieszkańca - 9,00 zł. Do każdego zakupionego wcześniej biletu na film - gwarantowana bezpłatna wejściówka na spotkanie z Danielem Olbrychskim.