wersja testowa serwisu

Ciepło miejskie dociera w nowe rejony Skierniewic

collagemFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Sieć centralnego systemu grzewczego miejskiej ciepłowni rozszerzy się także i w tym roku! Już teraz z ciepła produkowanego przy ul. Przemysłowej korzysta około 18 tyś. mieszkańców naszego miasta i wiele instytucji.

Jak czytamy w mediach społecznościowych Energetyki Cieplnej, spółka planuje w tym roku rozbudowę sieci cieplnej przy ul. Lelewela, Rawskiej, Kilińskiego, Strykowskiej i św. Stanisława. To dobra wiadomość dla właścicieli nieruchomości którzy zyskują dostęp do jednego z najtańszych i najczystszych systemów ogrzewania.

- Podejmując decyzję o sposobie ogrzewania budynku, warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z oferty Energetyki Cieplnej - zachęca prezes miejskiej spółki Mateusz Jarczyński i dodaje, - Przemawia za tym szereg argumentów.

Wśród argumentów jako pierwszy warto wymienić względy ekonomiczne, bowiem ceny ciepła nie ulegają dużym wzrostom. W Skierniewicach jest też coraz łatwiej o przyłączenie do sieci, bo długość ciepłociągów to w tej chwili ponad 50 km! Ponadto jest to źródło ciepła, które nie stwarza zagrożenia zatrucia się tlenkiem węgla czy ulatnianiem się gazu. Nie wymaga też miejsca do składowania opału czy częstych przeglądów pieców i czyszczenia kanałów kominowych. Trzeba też wspomnieć o ekologii. W skierniewickiej ciepłowni cały czas podejmowane są działania, aby produkować ciepło z zachowaniem najwyższych wymagań Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska. Tylko w ostatnich latach w ciepłowni przy Przemysłowej, zaczęły działać nowoczesne instalacje do odsiarczania i odazotowania spalin. Rozpoczęła się też budowa kogeneracji, która pozwoli produkować ciepło i energię elektryczną z gazu ziemnego.

Zainteresowanych przyłączeniem do tzw. ciepła miejskiego zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 665 502 300 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Energetyka Cieplna Spółka z o.o. zaprojektuje i wybuduje sieć cieplną z przyłączem do Państwa posesji, wraz z uzyskaniem wszystkich uzgodnień. Przypomnijmy to już kolejny rok kiedy spółka miejska sukcesywnie rozbudowuje system rurociągów transportujących ciepło w Skierniewicach. Tylko w ostatnich miesiącach ubiegłego roku ciepło miejskie zaczęło ogrzewać budynki przy ulicach Rybickiego, Czerwonej czy Kpt. Hali.

źródło: UM Skierniewice